5 praktických tipov, ktoré vám pomôžu vybudovať inteligentný dom

Moderný svet sa výrazne zmenil vďaka zázrakom vedy a techniky. Nové technológie zmenili naše spôsoby, myslenie a životný štýl. Dalo nám to príležitosti na zlepšenie a modernizáciu nášho životného štýlu. Každodenný život sa teraz zmenil na nové trendy. Pokročilé a inteligentné spotrebiče nám dávajú šancu urobiť naše domy inteligentnejšími.

Naše telefóny označujeme ako smartfóny, mnohé nové spotrebiče sa predávajú ako inteligentné a ľudia na celom svete teraz premieňajú svoje domovy na inteligentné. Tu je niekoľko jednoduchých a lacných spôsobov, ako naskočiť do rozbehnutého vlaku a bývať v dome budúcnosti.

Inteligentné hlásiče dymu

Je veľmi pohodlné používať pokročilé spotrebiče a premeniť váš domov na inteligentný. Môžete napríklad použiť inteligentný hlásič dymu, čo je výhodné v mnohých smeroch. Tento malý nástroj má tiež schopnosť prepojiť všetky vaše alarmy. Prináša vám to jednoduchosť a detektor si môžete veľmi jednoducho a inteligentným spôsobom nastaviť kdekoľvek v miestnosti. Pokročilé modely majú schopnosť pripojiť batérie a prepojiť ich s domácim Wi-Fi a tiež ich pridať k iným existujúcim alarmom. Takže aj vaše staré hlásiče dymu sa môžu stať inteligentnými s malou úpravou. Vytváranie inteligentného domu vám dáva lepší pocit.

 

 

Fibaro Smoke sensor

Dymový senzor od FIBARO (FIBARO Smoke sensor) odhalí požiar už v jeho začiatkoch a vďaka inteligentnému systému sa o ňom dozviete včas, aby ste mohli predísť veľkým škodám.

Inteligentné osvetlenie

Najrozšírenejšia domáca automatizácia je „inteligentné svetlo“. Ide o moderný spôsob osvetlovania. Inteligentné žiarovky spotrebujú menej energie a majú niektoré pokročilé funkcie, ktoré jednoduché osvetlenia nemajú.

Poskytujú atraktívnejší vzhľad a možno ich ovládať diaľkovým ovládaním, dotykom, smartphoneom alebo dokonca hlasom. Regulácia osvetlenia sa jednoducho nastavuje podľa požiadaviek. Nachádzajú sa v mnohých veľkostiach a farbách. Môžete si ho jednoducho kúpiť a premeniť svoj domov na inteligentnejší dom založený na technológiách.

Inteligentné osvetlenie vám umožňuje pripojiť vaše svietidlá k vašej domácej sieti, čo umožňuje stlmiť alebo zmeniť nastavenie osvetlenia bez toho, aby ste sa dotkli spínača.

Gledopto smart bodovka

Gledopto bodové svetlo

Nádherné bodové svietidlo s podporou RGB+CCT od kvalitného výrobcu Gledopto

Nous Smart RGB LED pás

Nous Smart RGB LED pás

Vďaka aplikácii Nous Smart Home môžete ovládať farby, jas a scenáre RGB. Tiež si môžete naplánovať zapnutie alebo vypnutie pásu.

Nous Smart RGBW Žiarovka GU10

Nous Smart RGBW Žiarovka

Inteligentná žiarovka Nous vám umožňuje diaľkovo ovládať všetky žiarovky vo vašej domácnosti pomocou aplikácie Nous Smart Home alebo Tuya Smart Life. Funguje s Google Assistant a Amazon Alexa.

Inteligentné rozbočovače

Na premenu domu na inteligentný je nevyhnutné vytvoriť inteligentný rozbočovač na pripojenie a ovládanie všetkých zariadení pracujúcich v inteligentnom dome. Môžeme to považovať za rovnako dôležité ako mozog v tele. Ako vieme, mozog riadi všetky funkcie tela, podobne to môžeme brať ako mozog všetkých inteligentných rozšírení.

Homey PRO 2023

S Homey je všetko prepojené

Homey kombinuje všetky Vaše bezdrôtové Smart zariadenia do jedného jednoduchého systému.

viac informácií o HOMEY PRO

Smart jednotka FIBARO HC3

Nová riadiaca jednotka od spoločnosti  FIBARO je najvýkonnejším zariadením na trhu. Je to skutočne rýchle, oveľa bezpečnejšie a komplexnejšie zariadenie  ako predchádzajúca verzia. 

FIBARO Home Center 3

Inteligentné zabezpečenie

Inteligentné bezpečnostné kamery sú dnes veľmi bežné pre každého. Kamkoľvek idete, nájdete inteligentný bezpečnostný systém digitálnych kamier. Tieto kamery sa dajú ľahko prepojiť s vašimi mobilmi a môžete sledovať každý kút vášho domu, či už v dome alebo mimo neho. Je to pre nás veľká úľava, keďže vieme, že náš dom máme vždy na očiach s inteligentným bezpečnostným systémom.

Aqara kamera hub

Aqara Homekit Hub G2H Pro EU verzia je Homekit kamera so zabezpečeným prenosom videa a s funkciami riadiacej jednotky inteligentného domu pre domácu automatizáciu.

Inteligentné merače

Inteligentné merače pomáhajú informovať o spotrebe vody, plynu a elektriny v domácnostiach alebo kanceláriách. Tento jednoduchý vynález pomáha udržiavať používanie týchto zariadení. 

Shelly Plus 1PM WiFi rele

Shelly 1PM Plus s meraním spotreby je naozaj pre všetkých

Inteligentné relé Shelly teraz prichádza s dokonalým ovládaním elektrických spotrebičov prostredníctvom extrémne rýchleho procesora, rýchlejšieho pripojenia, vylepšenej integrácie a zvýšenej bezpečnosti! Teraz môžete zariadenia jednoducho pridávať prostredníctvom pripojenia Bluetooth pomocou aplikácie Shelly Cloud. Rad Shelly Plus podporuje šifrovanie TLS a má vylepšený plášť pre štandardizovanú podporu pre konektory externých senzorov.

V našej ponuke nájdete inteligentné zariadenia od FIBARO, Homey, Shelly, Nous, Gledopto a iné