3 spôsoby, ako inteligentná technológia znižuje našu uhlíkovú stopu

Zem prechádza významnými zmenami a väčšina z nich nie je práve najlepšia. Klimatické zmeny spôsobujú zvýšenie teplôt na celom svete, menia zrážkové modely, spôsobujú zvýšenie hladiny morí… Pointa je, že to ovplyvňuje Zem a všetko, čo na nej žije.

Existujú nepopierateľné vedecké dôkazy , ktoré dokazujú, že ľudia sú hlavnou príčinou klimatických zmien. Hoci je to neúmyselné, stále máme negatívny vplyv na Zem a je len na nás, aby sme to napravili. Vďaka technológiám to nielen umožňuje, ale uľahčuje nám to zvrátiť náš vplyv na planétu. Tu je niekoľko spôsobov, ako nám pomáha znižovať našu uhlíkovú stopu.

 

Inteligentné domy šetria energiu bez námahy

Inteligentné domáce zariadenia uľahčujú každému spotrebovať menej energie. Termostaty monitorujú vaše správanie doma a automaticky upravujú teplotu alebo vám umožňujú zapínať a vypínať ohrievač alebo klimatizáciu, nech ste kdekoľvek. Inteligentné zástrčky a žiarovky sa vypnú, keď ľudia nie sú v miestnosti alebo sa nepoužívajú elektronické zariadenia. Toto je len niekoľko z mnohých spôsobov, ako inteligentná domácnosť šetrí energiu bez ďalšieho úsilia z vašej strany.

Inteligentny dom

Inteligentný dom

 

Inteligentné siete a merače pomáhajú znižovať spotrebu energie

Inteligentné siete a merače robia viac, než len zaisťujú, že domy a budovy budú mať vždy elektrinu. Zhromažďujú a analyzujú údaje o spotrebe energie, ktoré sa potom vyhodnocujú. To im pomáha uvedomiť si, koľko energie spotrebujú, a aby ich to motivovalo znížiť svoju dennú spotrebu.

Inteligentné meranie energii

Inteligentné meranie energii

Inteligentné siete tiež využívajú umelú inteligenciu na správnu distribúciu energie. Výpadky prúdu a prepätia môžu v konečnom dôsledku spotrebovať veľa energie a inteligentné siete im pomáhajú predchádzať a šetriť cennú energiu, keď ju skutočne potrebujeme.

Ako sa inteligentné technológie neustále vyvíjajú, niet pochýb o tom, že nájdeme viac spôsobov, ako ich využiť na zlepšenie planéty. Musíme urobiť svoju časť využitím inteligentnej technológie, ktorá je v súčasnosti k dispozícii na zníženie našej uhlíkovej stopy.

Pozrite si našu ponuku inteligentných zariadení a aj Vy môžete znížiť Vašu uhlíkovú stopu.

Radi Vám pomôžeme s výberom vhodných zariadení pre budovanie inteligentnej domácnosti…